- Euphoria Dance Studio
- Blog
Mi lenne, ha idén az ajándékozásba egy kis ritmust csempésznél? Ajándékozz ÉLMÉNYT Karácsonyra!
Mi lenne, ha idén az ajándékozásba egy kis ritmust csempésznél? Ajándékozz ÉLMÉNYT Karácsonyra!
Al Pacino nevét is gyakran emlegetjük a tangó órákon, hiszen a táncos filmtörténelem egyik ikonikus táncjelenetét köszönhetjük neki.
Ennyire egyszerű, ahogyan a Vezet a ritmus (Take the Lead) 2006-os táncos filmben is elhangzik. Tudtad, hogy a filmet valós események ihlették? A film főszereplőjét, Pierre Dulaint, Antonio Banderas játssza fergetegesen. Nem véletlenül szoktuk emlegetni Banderast a tangó táncórákon!
Pierre Dulain (eredeti nevén Peter Gordon Heney) valóban létező személy, aki táncoktatóként és versenytáncosként is rengeteg díjat megnyert. Pályáját végig kísérte, hogy különböző táncműfajokat és táncstílusokat sajátított el. Ebből kifolyólag például társastánc technikát tanított balett táncosoknak, moderntáncosoknak is. Következő mérföldkőként a már meglévő saját tánc stúdiója mellett táncszínházat is alapított, majd kialakította saját iskolai táncprogramját.
Itt csatlakozunk be tulajdonképpen a film sztorijába is.
Kevesen vannak, akik nem látták az örök klasszikus 1987-es Dirty Dancing című táncos filmet, így most nem a sztoriba ugrunk bele, hanem táncos szemmel járjuk körbe!
John Morris zeneszerző ikonikus munkásságát jelzi, hogy a film betétdalait tartalmazó albumot több mint 32 millió példányban értékesítették, amit Dirty Dancing Sountrack néven meghallgathatsz a YoueTube-on is. A filmben hallható zenék többsége a 1960-as évekbe repít vissza, hiszen 1963 nyarán játszódik a történet.
Kenny Ortega koreográfus zseniális munkát végzett a filmben, ahol a korai ’60-as évek táncstílusait ötvözte. A koreográfus nevét egyébként például a Salsa, a High School Musical című filmből vagy éppen Michael Jacksonhoz kötődően is ismerheted.
A Dirty Dancing egy táncos számára igazi ínycsiklandó gyűjtemény. Nézzük csak milyen táncstílusok jelennek meg a filmben, ami nem is biztos, hogy annyira piszkos!
Ebben a cikkben nyomon követhetjük a Kizomba, mint zenei stílus kialakulásának útját: honnan indult, miből és hogyan fejlődött ki. Emellett hasznos lehet az is, ha tudjuk milyen zenéket (zenei stílusokat) lehet hallani egy Kizomba buliban és milyen eszközök vannak, amivel meg tudjuk különböztetni ezeket egymástól.
Ez a cikk informatív jelleggel született azért, hogy egy alap képet adjon mindenkinek, aki egy kicsit is érdeklődik a Kizomba világa iránt. Aki ismeretekre éhes, az mindig tovább kutat és fejlődik, több helyről is informálódik, hogy tudása bizonyítást nyerjen. Én is mindig erre törekedtem, Ti is tegyétek ugyanezt!
Először is szeretném leszögezni, hogy nem vagyok zenész, így próbálom a magam egyszerű módján megfogalmazni a mondandómat, ám valószínű, hogy ez így nektek is érthetőbb lesz.
Rendezvényeink fotózását a K-Art Foto biztosítja.